درباره ما

به نام خداوند جان و خرد

هنگامی که خط پدید آمد، تمدن بشری نیز آغاز شد و انسان توانست تجربه‌های خود را منتقل کند. با پیدایش کتاب، سرعت پیشرفت علوم و فنون در تمامی زمینه‌ها حتی روابط اجتماعی رشد کرد و هرچه گسترش کتاب و کتاب‌خوانی افزایش یافت سرعت انتقال این تجربه‌ها نیز بیش‌تر شد. کتاب و کتاب‌خوانی در رشد و نمو تمدن بشری نقش بسزایی دارد و هنوز هم این نقش را حفظ کرده و در آینده نیز، حتی با گسترش رسانه‌های گوناگون الکترونیکی، مجازی و مشابه آن، این نقش را خواهد داشت.

اگر خواندن کتاب عادت گردد، با تجربه‌هایی بشری بیش‌تر آشنا شده و با پنجره‌ای که می‌گشائیم آینده بهتری برای خود خواهیم ساخت. از طرفی دیگر با کتاب‌خوانی هوش اکتسابی افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند و با فکر کردن آموخته می‌شویم.

کتاب، اندوختۀ هزاران سال تجربه و دانش بشری را به آسانی در اختیار خوانندگان می‌گذارد، آموخته‌ها، علوم، هنر و فرهنگ‌های گوناگون را بدون هیچ محدودیتی، فراتر از مرزهای جغرافیایی و زمانی به انسان‌ها منتقل می‌کند. این ثروت بسیار ارزشمند است. در واقع انسان با مطالعۀ کتاب بر دوش پیشینیان می‌ایستد تا افق‌های وسیع‌تری را مشاهده کند.

اگر کودکان خواندن کتاب را پی‌گیری نمایند و این عادت پسندیده را اساس زندگی بدانند، در آینده چون انسان‌های آگاهی هستند، پیروز و موفق خواهند شد و جهانی پیشرفته و سرشار از صلح و دوستی خواهند ساخت. به هر حال باید توجّه داشت کودکان بیش‌تر از عملکرد می‌آموزند تا پند و اندرزها، بنابراین رفتار پسندیدۀ کتاب‌خوانی را با عمل به آن‌ها یاد دهیم و اندیشه خود را نیز همیشه به روز کنیم.

خواندن کتاب در رشد و شکوفایی اندیشه‌های انسانی نقش با ارزشی دارد. یکی از بهترین‌ چیزهایی که کتاب به انسان‌ها می‌آموزد، این است که نخست فکر کند سپس کاری را انجام دهد و این روش سبب پیروزی در کار و بهروزی در زندگی خواهد شد.

در جشن‌ها و به مناسبت‌های گوناگون، برای نشان دادن مُحبت خود به دوستان و آشنایان هدیه می‌دهیم، چه خوب است این هدیه در گسترش فرهنگ و دانش بشری نقش داشته باشد، فراموش نکنیم همیشه کتاب بهترین هدیه است.

 

انتشارات نگارینه با مدیریت منصور جام‌شیر، در سال 1377 پروانۀ نشر به شمارۀ 3208 را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد هم‌چنین این انتشارات دارای پروانۀ کسب با کد شناسه صنفی 0101004574 اتحادیۀ صنف ناشران و كتابفروشان است.

مهم‌ترین فعالیت این نشر در حوزه‌های عمومی ادبیات، آموزش، هنر و کودک و نوجوان است.

این انتشارات با بهره‌گیری از هنرمندان تصویرگر، نویسنده‌ و شاعر، طراح‌گرافیک، مترجم، ویراستار و با به‌کارگیری از متخصصان برجسته در زمینۀ آماده‌سازی، اجرای‌ رایانه‌ای، لیتوگرافی، چاپ، صحافی و حجم‌سازی کوشش می‌کند کتاب‌هایی با محتوا و شکلی زیبا فراهم‌آورد.

انتشارات نگارینه همواره خواهان ارتباط با خوانندگان گرامی کتاب‌‌های خود می‌باشد. انتشارات نگارینه در رسانۀ رایانه‌ای خود نیز با سادگی در طراحی می‌کوشد اطلاع‌رسانی کافی را به مخاطبان خود انتقال دهد.

مخاطب گرامی، شما با دیدن این رسانۀ رایانه‌ای و اطلاعات آن با کتاب‌های انتشار یافتۀ نشر نگارینه آشنا می‌شوید و با بازدید خود ما را نیز در بهبود هر چه بیش‌تر آن تشویق می‌فرمایید. امید است با ارایۀ پیشنهاد و انتقاد خود با هر امکانی که مایل هستید (رایانامه، پست عادی، تلفن و دورنگار) نشر نگارینه را در بهبود کار انتشار کتاب خشنود سازید.